Jak polubić swoją pracę i uniknąć wypalenia?

  • przez Ciq

Wybierz pracę, którą kochasz i nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w swoim życiu. To zadanie, po którym podnosi mi się ciśnienie i mam ochotę krzyknąć bzdura! To prawda, są nieliczni szczęściarze, którym to się udaje. Znaczna większość z nas nie może jednak zamienić swoich pasji na pracę. Zwłaszcza, że w momencie wyboru… Czytaj dalej »Jak polubić swoją pracę i uniknąć wypalenia?

Jak sprawić aby Twoje życie było o 10% lepsze?

Wyjdź ze swojej strefy komfortu! Przekrocz siebie! Pokaż, że potrafisz!Od samego brzmienia tych słów potrafi się zrobić niedobrze. A może by tak delikatniej, z większą życzliwością dla siebie? W ostatnim czasie na prawdę trudno jest mi się „zmusić” do dużych zmian w życiu. Ale pomyślałam sobie – może wcale takich… Czytaj dalej »Jak sprawić aby Twoje życie było o 10% lepsze?

Co ma jazda na rowerze do rozwoju osobistego? O teorii zysków marginalnych.

  • przez Ciq

W ostatnich latach świat kolarstwa zawodowego zdominowała brytyjska grupa Sky. Wygrali praktycznie wszystko co można wygrać w zawodowym kolarstwie, a wręcz sprawili, że część rywalizacji była po prostu nudna bo z dużym prawdopodobieństwem można było z góry przewidzieć, kto będzie zwycięzcą. Co było tak niezwykłego w ich działaniach? Ich dyrektor… Czytaj dalej »Co ma jazda na rowerze do rozwoju osobistego? O teorii zysków marginalnych.

Jak pić więcej wody?

  • przez Ciq

Tekst z grafiki:  Zacznij dzień od szklanki wody – pobudzisz organizm i dobrze zaczniesz poranek.  Ustal cel – zaznacz na butelce, do której godziny masz wypić określoną ilość wody.  Zrób wodę smakową – dodaj zioła, owoce, przyprawy. Miej wodę zawsze ze sobą – zainwestuj w fajną butelkę na wodę, postaw… Czytaj dalej »Jak pić więcej wody?

Weekend bez telefonu

A gdyby tak na cały weekend odłożyć telefon w kąt i sprawdzić jak to było na początku lat 2000 gdy telefony nie towarzyszyły nam w każdej minucie naszego życia?  Mam dla Was wyzwanie. Kładąc się spać w piątek wyłączacie komórkę i uruchamiacie ją dopiero w poniedziałek rano.  Przy ilości informacji… Czytaj dalej »Weekend bez telefonu

Jak jeść mniej cukru?

  • przez Ciq

Cukier jest obecnie dodawany do bardzo wielu produktów. Znajdziecie go w chlebie, sosach sałatkowych, jogurtach, „zdrowych” płatkach śniadaniowych i wielu innych miejscach, których zupełnie o to nie podejrzewacie. Dużym problemem dodanych cukrów jest to, że bardzo łatwo zjeść ich za dużo i dostarczyć za ich pomocą bardzo dużej ilości niepotrzebnych… Czytaj dalej »Jak jeść mniej cukru?

Przejmij kontrolę nad swoimi powiadomieniami

  • przez Ciq

Powiadomienia na komórkach pozwalają nam być na bieżąco z wiadomościami, pogodą, stanem powietrza czy informacjami na temat korków. Czasami jednak zaczynają utrudniać nam skupienie, odrywają od tego co ważne i dostarczają niepotrzebnej dawki stresu.  Ilu z Was złapało się na tym, że zamiast skupiać się na rozmowie zerka jednym okiem… Czytaj dalej »Przejmij kontrolę nad swoimi powiadomieniami

Koncentrację można wyćwiczyć

  • przez Ciq

Praca w skupieniu wcale nie jest prosta. Przy aplikacjach zaprojektowanych żeby złapać jak najwięcej naszej uwagi toczymy zwyczaj przegraną walkę z  gigantami dysponującymi sztuczną inteligencją walczącą o każda minutę naszego czasu.  Nasz umysł bardzo łatwo przyzwyczaja się do strzałów dopaminy, które dostajemy gdy ktoś polubi nasze zdjęcia albo wyśle nam… Czytaj dalej »Koncentrację można wyćwiczyć

Co robić gdy nie możesz zasnąć ?

  • przez Ciq

Zostań w łóżku Aby zasnąć twój puls powinien być niski, wstawanie mocno go podnosi. Idź łazienki tylko jeśli koniecznie musisz. Pod żadnym pozorem nie podjadaj nawet jeśli czujesz się głodny. Wstań dopiero gdy nie możesz usnąć przez dłużej niż 20 minut.   Pamiętaj o ciemności Unikaj zerkania na komórkę. Nie… Czytaj dalej »Co robić gdy nie możesz zasnąć ?